اخبار > نخستین خط تولید تیوپ لیزر سیلد گاز کربنیک خاورمیانه افتتاح شد
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری

نخستین خط تولید تیوپ لیزر سیلد گاز کربنیک خاورمیانه افتتاح شد

نخستین خط تولید انبوه «تیوپ لیزر سیلد گاز کربنیک» خاورمیانه امروز سه شنبه با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در شهرک صنعتی شهيد سپهبد حاج قاسم سليماني افتتاح شد.

دانش فنی تولید تیوپ لیزر سیلد گاز کربنیک توسط شرکت دانش بنیان صنایع نوین اندیش سهند آرام تبریز تولید شده و در فاز نخست آن تعداد ۵ هزار تیوپ لیزری در سال تولید می ‌شود.

با افتتاح اینکارخانه، ایران به عنوان پنجمین کشور دارای فناوری تولید تیوب لیزر سیلد گاز کربنیک در جهان شناخته می شود.

تیوپ لیزری به فناوری پیشرفته برای تولید نیاز دارد و کاربرد آن در تمام تجهیزات بیمارستانی برای تصویربرداری لیزری و در حوزه صنعت و تولید اعم از دستگاه های برش، حکاکی روی فلز، چوب، چرم، لایه برداری پزشکی و حتی حوزه دفاعی کاربرد دارد.

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي آذربايجان شرقي آذربایجان شرقی روز سه شنبه در مراسم افتتاح این طرح بگفت برای پروژه خط تولید تیوب لیزر سیلد گاز کربنیک ۸۵ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی در شهرك صنعتي شهيد سليماني سرمایه گذاری شده است

سيد نيرومند اسكويي با اشاره به اینکه این کارخانه به وسعت ۶ هزار متر مربع عرصه و دو هزار و پانصد مترمربع به عنوان نخستین کارخانه تولید تیوب لیزر گازکربنیک در خاورمیانه به شمار می رود، گفت: ظرفیت تولید روزانه آن ۵۰ تیوب لیزر است که این رقم به ۱۵ هزار در سال نیز خواهد رسید.

 

 

تاريخ: 1399/06/25  | ساعت: ١٦:٣١ | شناسه: ١١٧٧٤ | تعداد نمايش: 58

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج