اخبار > برگزاری بزرگترين رویداد استارتاپی كشور در استان البرز
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران خبر داد:

برگزاری بزرگترين رویداد استارتاپی كشور در استان البرز

اصغر مصاحب متذکر شد: طی یک سال گذشته برنامه‎های بسیار خوبی در این زمینه طراحی شده است و 103 مشاور بروکر آموزش دیده و بیش از 300 نیاز فنآورانه از طرف واحدهای صنعتی ارائه و 60 نیاز نيز به‌طور کامل رفع شده است.

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: در مجموع حدود 80 هزار واحد صنعتي متوسط و کوچک فعال در کشور داریم که می‌توانند محصولات‌شان را به‌طور مستقل ارائه کرده و بخش پیمانکاری صنایع بزرگ را برعهده گرفته و ارائه خدمت کنند.
 
به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، اصغر مصاحب در گفت‌وگو با خبرگزاري ایسنا با بیان این‌که بیش از 800 شهرک و ناحیه صنعتی در سطح کشور داریم، اظهار داشت: بخش عمده‌ای از واحدهای متوسط و کوچک کشور به میزان حدود 44 هزار واحد در این شهرك‌‌ها مستقر بوده و برای استقرار بیش از 36 هزار واحد درحال ساخت هم قرارداد داریم.
 
وی با اشاره به برخی مشکلاتی که بر سر راه صنایع کوچک قرار دارند، افزود: در بررسی خود اظهاری که طی یک سال گذشته از واحدهای صنعتی انجام شد و بر اساس تحقیقاتی که به‌صورت پایلوت در یکی از استان‎ها انجام شد، تأمین مالی و توسعه بازار از جمله مشکلات از نظر صاحبان صنایع است؛ اما به این نتیجه رسیده‎ایم که تأمین مالی الزاماً یا در آن سطحی که در خود اظهاری‌ها ذکر شده است، مشکل اصلی نبوده و مشکل می‌تواند مربوط به عوامل دیگری، از جمله دانش فنآوری و دانش فنی کار، انتقال فنآوري و نیازهای فنآورانه واحدها باشد که به‌راحتی می‎توان با شناختن و برطرف کردن آن‌ها از طریق واحدهای فنآور، محصولات جدید و باکیفیت‌تری را تولید کرد.
 
معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اضافه كرد: خوشبختانه در حوزه فن‌ بازار فعالیت‌های خوبی داشتیم و مرکز خدمات فنآوري و کسب و کار ما یکی از مراکز شاخص است. در حوزه خوشه‎های صنعتی نیز عامل توسعه خوشه‌ها شناسایی شده و بر اساس برنامه پیش می‌رویم.
 
مصاحب ادامه داد: طی سالیان گذشته نگاه به مقوله فنآوری توسط صنایع کوچک، پررنگ‌تر و توجه خاصی به این مقوله در سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران شده است، راه‌اندازی 19 فن بازار منطقه‌ای در سطح کشور که تولیت 14 فن بازار را شرکت شهرک‎های صنعتی استان‌ها برعهده داشته و نیازهای فنآورانه را احصاء می‎کنند.
 
وی با اشاره به اقدامات سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ايران در زمینه برگزاری استارتاپ‌ها گفت: در مقوله استارتاپ‌ها نیز کارهای جدیدی را در طول یک سال اخیر شروع کرده و بیش از 57 رویداد استارتاپی را برای کمک به تجاری سازی ایده‌ها برگزار کرده‌ایم. در بعد تجاری ‌سازی، توسعه و زیرساخت نیز برنامه‌های حمایتی را اعلام کرده‎ایم که در استان‎ها هم برگزار می‎شود و به‌زودی رویداد استارتاپی کفش را در آذربایجان شرقی خواهیم داشت.
 
معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از برگزاری بزرگترين رویداد استارتاپی كشور در استان البرز در آذر سال جاری نيز خبر داد و افزود: این رویدادها در سطح ملی برگزار می‎شود که یک روز از آن برای ارائه ایده‌ها و حمایت از آن‌ها، معرفی و شناسایی ایده‎های برتر برای رفع نیازهای صنایع کوچک و بزرگ و روز دوم نیز به انتقال فنآوری و ارائه مشاوره اختصاص دارد.
 
مصاحب با اشاره به نظام مبادلات پیمانکاری فرعی ایران بیان کرد: واحدهای کوچک اعم از واحدهای ارائه دهنده خدمات، کالا و محصولات و واحدهایی که فنآوری خاصی ارائه می‌دهند، می‌توانند با ثبت نام، نیازهای واحدهای بزرگ را از طریق نظام پیمانکاری مرتفع کنند که این اقدام را با نظام پیمانکاری ایران آغاز و برنامه اقدام آن را در 10 دبیرخانه در سطح کشور برنامه‌ریزی کرده و پیگیر ادامه آن هستیم.
 
وی در ادامه به استقبال واحدهای صنعتی از استارتاپ‌ها و طرح‌های فنآورانه سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی اشاره و خاطرنشان کرد: تا به امروز 100 نیاز فنآورانه از طریق واحدها ارائه شده است که کارگزاران ما به دنبال این هستند که واحدهای فنآوری را که می‎توانند این نیازها را مرتفع کنند، در رویدادهای 18 و 19 آذر استان البرز شناسایی کنند.
 
معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران متذکر شد: طی یک سال گذشته برنامه‎های بسیار خوبی در این زمینه طراحی شده است و 103 مشاور بروکر آموزش دیده و بیش از 300 نیاز فنآورانه از طرف واحدهای صنعتی ارائه و 60 نیاز نيز به‌طور کامل رفع شده است.
 
مصاحب اظهار داشت: وضعیت آذربایجان شرقی در حوزه صنایع کوچک، مناسب بوده و به‌نظر می‎رسد با اقداماتی که به‌تازگی انجام شده است، آینده روشنی را پیش رو خواهد داشت. آذربایجان شرقی یکی از استان‎های پیشرو در مقوله فنآوری، واحدهای فنآور و خوشه‌های صنعتی بوده و خوشبختانه وضعیت خوبی دارد.

تاريخ: 1398/08/14  | ساعت: ١٤:٤٣ | شناسه: ٨١٨٧ | تعداد نمايش: 773

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج