اخبار > جلسه بررسي مشكلات تامين برق شهركها و نواحي صنعتي،توليدي آذربايجان شرقي
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

جلسه بررسي مشكلات تامين برق شهركها و نواحي صنعتي،توليدي آذربايجان شرقي

معاون وزیر نیرو گفت: مشکلی از لحاظ نیروگاهی و منبع تولید نیرو در کشور وجود ندارد فقط مشکل در رساندن برق به مصرف کننده است/مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي استان : خواستار رفع مشکلات موجود در تامین برق شهرک ها بویژه شهرک های تقاضا محور مرکز استان هستيم

همایون حائری روز پنجشنبه در جلسه بررسی مشکلات تامین برق شهرک ها و واحدهای تولیدی آذربایجان شرقی افزود: در برخی مواقع در کشور حبس تولید نیز داریم و نمی توانیم آن را به صنعتگر برسانیم.

وی با بیان اینکه مشکل برق شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی سابقه طولانی مدت دارد، اظهار داشت: با وجود برگزاری جلسات متعدد برای رفع این مشکلات تاکنون نتیجه ای حاصل نشده است در حالی که وظیفه ما تامین برق واحدهای صنعتی است.

معاون وزیر نیرو گفت: در این خصوص یک طرف موضوع مصرف کننده های صنعتی قرار دارند و در سوی دیگر تامین برق از سوی نیروگاه ها و در طرف دیگر نیز تجهیزات، خط، شبکه و شرکت های توزیع وجود دارد که باید با هم هماهنگ شوند.

حائری، با اشاره به کلنگ زنی نیروگاه بناب در ۲ ماه گذشته در این منطقه، ادامه داد: نیروگاه هریس جزو نیروگاهی های جدید کلاس بالایی است که بهره وری آن در مرحله سیکل ترکیبی به حدود ۵۹ درصد می رسد.

وی با تاکید بر اتخاذ راهکارهای مختلف و داشتن تعصب کاری برای رفع مشکل مربوط به تامین برق مصرفی واحدهای صنعتی منطقه، یادآوری کرد: در این زمینه باید راهکارهای اجرایی ارایه شود و جذب مشارکت بخش خصوصی در اجرای خط و نصب ترانس برق مانند رویه احداث پست های برق به صورتB.O.T ( بخش خصوصی) از جمله راهکارهاست.

حائری، با اشاره به اینکه برای رفع این مشکل در کوتاه مدت باید برنامه و راهکار کوتاه مدت ارایه شود، گفت: در کنار این برنامه تدوین برنامه های میان مدت و بلند مدت نیز ضروری است.

نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: در کشوری که همه به دنبال احیا و راه اندازی مجدد کارخانه ها و واحدهای صنعتی و توسعه آن ها هستند اینکه سرمایه گذاران و واحدهای صنعتی به علت وجود مشکل در زیرساخت ها به ویژه برق اقدام به تعطیلی واحدهای خود می کنند فاجعه است.

مسعود پزشکیان، افزود: تلاش می شود با کمک دستگاه های متولی و سایر نهادهای دولتی مشکل زیرساخت و برق واحدهای صنعتی استان حل می شود و پیگیری این موضوع تا حل آن را ادامه خواهیم داد

سيد مرتضي نيرومند اسكويي نيز در اين جلسه به انبوه سرمايه گذاري هاي انجام شد در بخش صنعت اشاره كرد و افزود

جلسه ویژه بررسی مسایل و مشکلات تامین برق شهرک ها و نواحی صنعتی استان با حضور جناب آقای دکتر پزشکیان نایب رییس مجلس، حایری معاون وزیر نیرو ،معاونین استاندار،مدیرعامل شرکت شهر های صنعتی و مدیران عامل شرکت های برق و اعضای اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تبریزبرگزارشد.

در این جلسه مقرر گردید کارگروه ویژه ای با حضور مدیران ارشد جهت حل مشکلات تامین برق شهرک ها و نواحی صنعتی تشکیل و طی هفته آینده فعالیت خود را آغاز و سریع رفع مشکل نماید

تاريخ: 1398/08/04  | ساعت: ١٠:٣٤ | شناسه: ٨٠٩٣ | تعداد نمايش: 84

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج