اخبار > سخنراني مدير عامل شركت شهركهاي صنعتي استان آذربايجان شرقي در خطبه هاي نماز جمعه
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

سخنراني مدير عامل شركت شهركهاي صنعتي استان آذربايجان شرقي در خطبه هاي نماز جمعه

سخنراني مدير عامل شركت شهركهاي صنعتي استان آذربايجان شرقي در خطبه هاي نماز جمعه

سخنراني مدير عامل شركت شهركهاي صنعتي استان آذربايجان شرقي در خطبه هاي نماز جمعه

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي استان آذربايجان شرقي :مرتضی نیرومند  در سخنرانی پیش از خطبه نماز عبادی و سیاسی جمعه در مصلای اعظم امام خمینی(ره) تبریز با بیان اینکه کمترین مشکل در حوزه ادارات وجود دارد و تعامل بسیار خوبی جاری است، اظهار کرد: به برکت نظام مقدس ایران در تمام شهرستان‌ها شهرک صنعتی وجود دارد و تقریبا ۵۶ شهرک و ناحیه صنعتی داریم. 

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان افزود: هر سرمایه‌گذاری که بخواهد در هر نقطه‌ای سرمایه‌گذاری کند ما آمادگی لازم را داریم. 

وی با تاکید بر اینکه در هیچ کشور همسایه‌ای همانند ایران توجه به شهرک‌های صنعتی توجه نشده است، گفت: ۹ شهرک خصوصی، ۲۹ شهرک صنعتی و ۲۷ ناحیه صنعتی در استان وجود دارد و تعداد واحد بهره‌برداری ۲ هزار ۷۲۲ بوده و ۵۷ هزار نفر شاغل به کار هستند. 

نیرومند بیان کرد: یک هزار و ۹۲۰ واحد وجود دارد و ۸۰ درصد واحدهای تولیدی در حال فعالیت می‌باشد به طوریکه ۳۸ درصد با ظرفیت زیر ۵۰ درصد و ۲۹ درصد با ظرفیت بالای ۷۰ درصد فعال هستند. 

وی ابراز کرد: ۸۰ درصد واحدها فعال هستند به طوریکه تحریم‌ها یک فرصت بسیار خوبی برای تولید در کشور فراهم آورد. 

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان ادامه داد: واحدی  در شهرک صنعتی آخولا داریم که در ۹ ماه به بهره‌برداری رسیده و در حال فعالیت سه شیفته است. 

وی با استناد به فرمایش رهبری مبنی بر اینکه در یک پیچ تاریخی قرار گرفته‌ایم، تصریح کرد: در حوزه سرمایه‌گذاری این پیچ تاریخی را رد می‌کنیم و قطعا طبق فرمایش رهبری این سال، سال گشایش خواهد بود. 

نیرومند با اشاره به عملکرد سال ۹۷، بیان کرد:  ۲۰۷ واحد تولید جدیدی با اشتغال مستقیم ۳ هزار و ۲۰۰ نفر ایجاد شده است. 

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه سال گذشته، ۲۷۳ واحد صنعتی در استان طرح توسعه داشتند که انجام گرفته است، گفت: ۲۵۰ فقره جواز تاسیس جدید در سال گذشته صادر شده است. 

وی افزود: در حوزه شرکت شهرک‌های صنعتی، توسعه و شتاب توسعه واحدهای صنعتی بسیار پراهمیت می‌باشد چراکه واحد تولیدی داریم که ماشین‌آلات نصب شده ولی ما توان تامین برق آنها را نداریم ولی آنها برای توسعه واحدهای خود خیلی جلوتر از دولت عمل می‌کنند. 

نیرومند به عملکرد چهار ماهه سال جاری اشاره کرد و گفت: ۷۰ واحد تولیدی با اشتغال هزار نفر به صورت مستقیم شروع به کار کرده است. 

وی راه اندازی ۱۱۰ طرح توسعه واحدهای تولیدی در چهارماهه سال را مورد اشاره قرار داد و گفت: صدور ۴۴۰ فقره جواز انجام گرفته است. 

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان با بیان اینکه ۸۰ درصد پیشرفت در رشد صادرات در چهارماهه نخست سال جاری داشتیم، گفت: یک میلیارد دلار صادرات در سال جاری داشتیم. 

وی ادامه داد: ۳۶ قرارداد در سال جاری انجام گرفته است و مساحت زمین واگذاری در سال جاری ۲۱ هکتار می‌باشد.

نیرومند با تاکید بر اینکه واحدهای تولیدی گاها گلایه از نبود نیروی کار دارند، توضیح داد:  جوانان فکر می‌کنند که همیشه باید پشت میز باشند از این‌رو باید جوانان را برای کار تربیت کنیم. 

تاريخ: 1398/05/19  | ساعت: ١١:٢٠ | شناسه: ٧٠٨٦ | تعداد نمايش: 95

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج