اخبار > وزارت نیرو موظف به تأمین برق صنعت کشور است
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداري آذربایجان شرقی تأكيد كرد:

وزارت نیرو موظف به تأمین برق صنعت کشور است

نشست بررسی موانع و مشکلات تأمین برق شهرک‌های صنعتی استان آذربايجان شرقي با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداري و مديران عامل و نمايندگان سازمان مديريت و برنامه‌ريزي، شركت‌ برق منطقه‌اي، شركت توزيع برق و شركت شهرك‌هاي صنعتي آذربايجان شرقي برگزار شد.

نشست بررسی موانع و مشکلات تأمین برق شهرک‌های صنعتی استان آذربايجان شرقي با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداري و مديران عامل و نمايندگان سازمان مديريت و برنامه‌ريزي، شركت‌ برق منطقه‌اي، شركت توزيع برق و شركت شهرك‌هاي صنعتي آذربايجان شرقي برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهرك‌هاي صنعتي آذربايجان شرقي، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداري آذربایجان شرقی در اين نشست با اشاره به وضعیت نامناسب زیرساخت‌های برق در شهرک‌های صنعتی استان گفت: برای پیشبرد صنعت استان باید باورهای گذشته را تغییر داده و از ظرفیت‌های قانونی برای تأمین مالی پروژه‌ها استفاده کنیم.

جواد رحمتی با تأكيد بر این‌که وزارت نیرو موظف به تأمین برق صنعت کشور است، افزود: باید از سال‌های گذشته نسبت به تأمین زیرساخت‌ها اقدام می‌شد تا امروز مشکل تأمین برق واحدهای تولیدی را نداشته باشیم.
 
وی با اشاره به ماده 27 قانون الحاق برخی از مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و دستورالعمل شرایط واگذاری طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای جدید، نیمه‌ تمام، تکمیل شده و آماده بهره‌برداری به بخش غیردولتی تأکید کرد: دستگاه‌های اجرایی باید از این ظرفیت قانونی برای تأمین اعتبارات خود استفاده کنند.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداري آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: شرکت برق باید نسبت به تأمین منابع مالی از بخش خصوصی برای تکمیل زیرساخت‌های انرژی در قبال درآمدهای ناشی از فروش انشعاب یا برق با استفاده از این ظرفیت‌ها استفاده کند.
 
رحمتي بر تغییر باورهای مدیران در بحث تأمین منابع مالی در سال رونق تولید تأکید و اضافه کرد: آماده کردن بستر مناسب برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی برای حرکت موتور خدمت رسانی، پیشرفت و توسعه ضروری است.
 
در این نشست مقرر شد برای تأمین برق شهرک‌های صنعتی، به‌خصوص در شهرك‌هاي صنعتي تقاضا محور با همکاری شرکت‌های برق و شهرک‌های صنعتی برنامه‌هایی به‌صورت کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تنظیم شود.

تاريخ: 1398/02/03  | ساعت: ١٤:٠٧ | شناسه: ٥٧٨٣ | تعداد نمايش: 283

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج