اخبار > معاون وزير صنعت،معدن و تجارت و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك هاي صنعتي ايران به مناسبت روز ملي هواي پاك بيانيه اي صادر كرد.
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

بيانيه مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك هاي صنعتي ايران به مناسبت روز ملي هواي پاك

معاون وزير صنعت،معدن و تجارت و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك هاي صنعتي ايران به مناسبت روز ملي هواي پاك بيانيه اي صادر كرد.

معاون وزير صنعت،معدن و تجارت و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك هاي صنعتي ايران به مناسبت روز ملي هواي پاك بيانيه اي صادر كرد.

 

به گزارش روابط عمومي ايزيپو، متن اين بيانيه به شرح زير است:

«و الاَرضَ مَدَدناهَا وَ اَلقَينَا فِيهَا رَواسِيَ وَ اَنبَتنَا فيهَا مِن كُلّ شَي ءٍ مَوزُون»

و زمين را گسترانيديم و در آن كوه‌هاي استوار افكنديم و از هر چيز سنجيده‌اي در آن رويانيديم.(سوره مباركه حجر، آیه 19)

بيست و نهم دي ـ روز ملي هواي پاك ـ براي افزايش آگاهي و قدرداني نسبت به محيط زيست و نياز مبرم بشر به هواي پاك و عاري از هرگونه تهديد براي سلامت عمومي بنا شده است؛ هوايي كه خداوند بخشنده به‌عنوان مايه حيات به ابناء بشر و ساير مخلوقات هديه داده است.

متأسفانه استفاده بي‌رويه از سوخت‌هاي فسيلي سبب توليد گازهاي گلخانه‌اي و متعاقباً توليد آلاينده‌هاي زيست محيطي شده است، به‌نحوي كه پايه‌هاي حيات بر روي زمين در معرض خطر جدي است. نبود اخلاق زيست محيطي متكي بر چند اصل مهم، اعم از رعايت الزامات تعامل ميان بشر و ساير گونه‌هاي حياتمند در كره زمين، آموزش بر مبناي احترام به محيط زيست و حفظ منابع غني محيطي و طبيعي، كاهش و تغيير سرانه و الگوي مصرف، شيوه صحيح مديريت آلاينده‌ها، عدم توجه به مباني توسعه پايدار و مديريت منابع انرژي و اصلاح الگوي مصرف آن در بخش‌هاي مختلف، از مهم‌ترين جنبه‌هاي تهديد كننده محيط زيست به‌شمار مي‌روند.

تأكيد مي‌كنم؛ براي نجات محيط زيست و پاسداشت آن، اراده انفرادي سازمان‌ها و دستگاه‌ها كافي نيست، بلكه اراده واحد آن‌ها و تشكل‌ها، نهادهاي غيردولتي، صاحبان صنعت و آحاد مردم لازم است.

ما در سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران و شركت‌هاي تابعه علي‌رغم سهم ناچيز صنايع كوچك و متوسط در آلودگي هوا، عميقاً به اين موضوع مي‌انديشيم و ضمن گراميداشت روز ملي هواي پاك، تمامي آحاد جامعه، به‌خصوص كارشناسان، مديران و دست‌اندركاران حوزه صنايع كوچك و متوسط، متعاملين در حوزه سياستگذاري، شركت‌ها، مؤسسات و صاحبان صنايع خرد و كوچك و متوسط را به رعايت چند نكته اساسي دعوت مي‌كنيم:

منع تخريب مستقيم و غيرمستقيم محيط زيست، ارتقاء فرهنگ و اخلاق زيست محيطي و همگرايي كامل در جهت حفاظت از محيط زيست، اصلاح الگوي مصرف و كاهش مصرف سوخت‌هاي فسيلي و حامل‌هاي انرژي، كاهش و كنترل آلاينده‌هاي زيست محيطي در مبداء و استفاده از فنآوري‌هاي سازگار و دوستدار محيط زيست.

محسن صالحي‌نيا

تاريخ: 1397/10/29  | ساعت: ١٣:١٣ | شناسه: ٤٠٢٥ | تعداد نمايش: 102

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج