اخبار > وزير صمت يك واحد توليدي را در شهرك صنعتي آخولا افتتاح كرد
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

وزير صمت يك واحد توليدي را در شهرك صنعتي آخولا افتتاح كرد

وزير صمت يك واحد توليدي را در شهرك صنعتي آخولا افتتاح كرد

در مراسمي با حضور رضا رحماني وزير صنعت،‌معدن و تجارت و محمدرضا پورمحمدي استاندار آذربايجان شرقي و شهاب بيمقدار نماينده مردم تبريز فاز اول كارخانه ذوب نورد "توان رام" مستقر در شهرك صنعتي آخولا به بهره برداري رسيد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهرك هاي صنعتي آذربايجان شرقي، این واحد تولیدی با ظرفیت سالانه تولید 240 هزار تن شمش فولادی ساختمانی در فاز اول با سرمایه گذاری ارزی 1.5 میلیون دلار و سرمایه گذاری ریالی 240 میلیارد ریال افتتاح شد .

این کارخانه در حال حاضر براي 70 نفر به صورت مستقيم و 100 نفر غير مستقيم اشتغالزايي دارد .

پیش بینی می شود بعد از افتتاح فاز نهايي این واحد تولیدی سالانه 400 هزارتن محصولات نوردی و 280 هزار تن شمش فولادی تولید کند .

وزیر صنعت ، معدن و تجارت در مراسم افتتاح اين كارخانه گفت: امروز ظرفیت خوبی از جلسات سران قوا در اختیار ما هست که می توانند قوانین مخل تولید را در جهت تسهیل گری و حمایت از تولید داخلی اصلاح کنند .

رضا رحمانی افزود: قانون، مصوبه و بخشنامه برای حمایت از تولید کم نداریم و مهمترین استناد ما برای حفظ و حمایت از تولید داخلی ، فرمایشات مقام معظم رهبری است و هیچ محدودیتی برای حمایت از کالاهای ساخت داخل نداریم و هر کجا قوانین و مقرراتی تسهیل گر و متناسب با شرایط روز کشور نیست دولت برای رفع آنها اعلام آمادگی کرده است .

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیتهای بلا استفاده و حفظ و باز فعال سازی واحد های تولیدی اضافه کرد: این درخواست ماست از همه مسوولین که به عنوان نصب العین خود قرار دهند و دستورالعمل شرعی و اداری است که هرکجا تولید هست ، برای حفظ تنظیم بازار و برای دسترسی آسان مردم و با قیمت مناسب به کالاهای با کیفیت، تلاش کنند .

وزیر صنعت ، معدن و تجارت درادامه برنامه حضور خود در شهرك صنعتي آخولا از واحد صنعتی فولاد شهریار تبریز نیز بازدید کرد.

تاريخ: 1397/09/18  | ساعت: ١٣:٢٢ | شناسه: ٣٠٩٧ | تعداد نمايش: 217

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج