اخبار > افزایش ۳۰۰ درصدی ظرفیت تولید مواد ضدعفونی کننده در شهرک‌ها و نواحی صنعتی آذربایجان شرقی
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان خبر داد؛

افزایش ۳۰۰ درصدی ظرفیت تولید مواد ضدعفونی کننده در شهرک‌ها و نواحی صنعتی آذربایجان شرقی

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان شرقی گفت: ظرفیت تولید مواد ضدعفونی کننده در استان پس از شیوع کرونا ۳۰۰ درصد افزایش یافته است.

 به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي آذربايجان شرقي صبح امروز(سه شنبه)سید مرتضی نیرومند اسکویی در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به افزایش چند برابری ظرفیت تولید مواد ضدعفونی کننده، ماسک و مواد شوینده در واحدهای مستقر در شهرک‌های صنعتی استان، اظهار کرد: ۱۰ واحد تولید کننده مواد شوینده مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی آذربایجان شرقی در تلاش هستند تا در این روزهای بحرانی و شیوع ویروس کرونا نیازهای استان و کشور را به این محصولات برطرف کنند.

 

 وی افزود: میزان تولید روزانه این واحدها قبل از شیوع کرونا ۹۹٫۷ تن بوده که اکنون به ۱۱۸٫۵ رسیده است.

 

وی همچنین با اشاره به وجود ۱۵ واحد صنعتی تولید کننده مواد ضدعفونی در شهرک‌های و نواحی صنعتی استان، اضافه کرد: میزان تولید روزانه این واحدها قبل از شیوع کرونا ویروس ۹٫۴ تن بوده که اکنون به ۳۷٫۸ تن رسیده است.

 

وی با بیان این‌که سه واحد تولیدی مستقر در شهرک‌های صنعتی استان نیز در راستای تولید لباس های ایزوله یکبار مصرف بیمارستانی فعالیت می‌کنند، خاطرنشان کرد: میزان تولید این واحدهای تولیدی از ۳٫۵ تن به ۹ تن رسیده است.

 

نیرومنداسكويي ادامه داد: الکل، ژل ضد عفونی، لباس ضد ویروس، مایع دستشویی، دستمال کاغذی، محلول‌های ضد عفونی و لباس بیمارستانی از جمله تولیدات این واحدهای صنعتی می باشند.

 

وی با اشاره به تغییر خط تولید برخی واحدها در شرایط کنونی گفت: بسیاری از واحدها که امکان تغییر خط تولید خود را داشتند، به تولید مواد ضدعفونی‌کننده رو آورده‌اند.

 

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان شرقی با بیان اینکه تولید اکسیژن یکی از نیازهای ضروری و حیاتی در درمان بیماران مبتلا به کرونا است، اظهار کرد: همچنین واحدهای تولید اکسیژن در شهرک‌های صنعتی مستقر بوده و در تامین اکسیژن مورد نیاز مراکز درمانی و بیمارستانی استان نقش بسزایی دارند.

 

وی همچنین از وجود واحدهای تولیدی انواع ماسک در شهرک‌های و نواحی صنعتی استان، خاطرنشان کرد: سالانه ظرفیت تولید این واحدهای تولیدی ۸۹ میلیون عدد است

تاريخ: 1399/08/27  | ساعت: ٠٨:٠٠ | شناسه: ١٢٣١٥ | تعداد نمايش: 104

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج