اخبار > نجفي خبر داد: ‌بسته حمایت از تولید رونمايي مي شود
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

نجفي خبر داد: ‌بسته حمایت از تولید رونمايي مي شود

نجفي خبر داد: ‌بسته حمایت از تولید رونمايي مي شود

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: همزمان با افتتاح بزرگترین نمایشگاه توانمندي هاي صنایع کوچک یک بسته حمایتی از واحدهای تولیدی رونمایی خواهد شد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: همزمان با افتتاح بزرگترین نمایشگاه توانمندي هاي صنایع کوچک یک بسته حمایتی از واحدهای تولیدی رونمایی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهرك هاي صنعتي آذربايجان شرقي، صادق نجفی در نشستي با واحدهاي توليدي اين استان،  اظهار کرد: واقف به مشکلات تولیدی،ارز و غیره هستم ولی این را قبول کنیم که آذربایجان و تجّار این شهر همیشه نقش‌آفرین بوده و هستند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در طول تاریخ تجّار این شهر سرمایه‌های خود را برای حفظ و صیانت از کشور داده‌اند، گفت: امروز بزرگان و کارآفرینان آذربایجان باید راهگشای خروج از بحران موجود کشور باشند.

وی با تاکید به اینکه هیچ‌کسی نمی‌تواند بگوید که اصلاً مشکلی در کشور وجود ندارد، توضیح داد: ابتدا باید خروج از این مرحله به همراه روش و مدل‌های مناسب احصاء شود چراکه بخشی از این راه‌حل‌ها به ما بستگی دارد ولی بخش دیگر مرتبط به خود مردم و تولیدکنندگان است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران خاطرنشان کرد: انتقاد کردن کار راحتی است و آنچه مهم است یافتن راه‌حل مناسب بوده که از طریق موقعیت‌شناسی ایجاد می‌شود.

وی، ریسک‌پذیری و انسان‌شناسی را راه‌حل مناسب برای خروج از بحران برشمرد و گفت: افراد و کارآفرینان زیادی وجود دارند که با زمینه‌شناسی و موقعیت‌شناسی و بدون استفاده از تسهیلات بانکی اقدام به سرمایه‌گذاری‌های عظیم کرده‌اند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: آذربایجانی‌ها همیشه می‌تواند نقش‌آفرینی کنند و موثر واقع شوند.

وی، پمپاژ ناامیدی و یاس از طریق رسانه‌های خارجی به ایران را مورد اشاره قرار داد و گفت: در فضای مجازی و رسانه‌های خارجی به گونه‌ای رفتار کرده‌اند که انگار عنان کشور از دست ما خارج شده است در حالیکه در طول چهل سال بعد از پیروزی انقلاب، مدام روی سرمان بمب و موشک ریخته‌اند ولی همیشه ایستادگی کردیم.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ابراز کرد: ما قبل از انقلاب کمتر از ۲۵۰ واحد تولیدی داشتیم در حالیکه الان بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی فعال در استان وجود دارد.

وی با بیان اینکه طبق دستور رهبر معظم انقلاب به سران قوه مبنی بر رسیدگی به موضوعات و مشکلات کشور در سریع‌ترین زمان گفت: متاسفانه اوضاع را به گونه‌ای نمایش داده‌اند که گویی همه به خصوص مسوولان، دزد هستند.

وی بیان کرد: روز یکشنبه افتتاح بزرگترین نمایشگاه صنایع کوچک را با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت خواهیم داشت و آن روز یک بسته حمایتی از واحدهای تولیدی رونمایی خواهد شد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران افزود: در طول سه ماه اول سالجاري ۳۴۰ واحد تولیدی تعطیل شده، راه‌اندازی شده است و ۵ هزار ۶۰۰ واحد نیز در حال تکمیل هستند.

وی با بیان اینکه واردات ۳۳۰ قلم کالا در کشور ممنوع شده است، گفت: هر کالایی را که مناسب ممنوعیت واردات می‌دانید،به ما اطلاع دهید ولی در مقابل جای تاسف دارد که هر جا می‌رویم با احتکار و انبار کالا مواجه می‌شویم.

وی تاکید کرد: امروز مسوولی در کشور نیاز است که از جان و مال خود بگذرد و همانند دوران دفاع مقدس جهادی عمل کند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به اینکه الان زمان این نیست که محیط زیست گلایه از دود و پساب کارخانجات داشته باشد، گفت: من به عنوان مسوول نباید به فکر فروختن زمین باشم بلکه باید آن زمین را در اختیار تولیدکننده بگذارم تا تولید کرده و ارزش افزوده برای کشور بیاورد.

 

 

وی تصریح کرد: مسوول چگونه می‌تواند شاهد مشکل واحدی باشد ولی شب سر راحت بر بالین گذاشته و بخوابد؟ آن مسوول باید خودش کنار بکشد چراکه آن جایگاه دیگر جای او نیست.

نجفی با تاکید بر اینکه باید با تمام قوا برای خدمت به کشور تلاش کرد، توضیح داد: اگر تخلفی شده باید حل کرد.

وی با بیان اینکه ما در عراق بالاترین حضور را خواهیم داشت، گفت: مگر می‌شود هزینه کرد و سپس عقب کشید و این خیال خامی برای ترامپ است که فکر کند ایران را در منطقه از نظر اقتصادی فلج می‌کند.

معاون وزیر اذعان داشت: ما در مسائل اقتصادی با همه کشورهای منطقه ارتباط خواهیم داشت ولی این نیز با همدلی و هم‌افزایی محقق می‌شود.

وی با بیان اینکه بنده هیچ‌گاه از موضع خود کوتاه نیامده‌ام و هیچ‌گاه هم با کسی منافع مشترک نداشتم، گفت: قطعاً اگر منافع مشترک با کسی داشتم الان کله پا شده بودم ولی به خدا قسم منافع شما، همان منافع من است و عشق من ایران و منطقه آذربایجان است.

نجفی ابراز کرد: تمام اختیارات وزارت صنعت، معدن و تجارت را به استان‌ها داده‌ایم به طوریکه اگر فردی را به تهران حواله کردند، مستقیماً به بنده اطلاع دهند.

معاون وزیر صنعت ابراز کرد: مشکلاتی که در مسائل ورق، پتروشیمی، نفت و از این قبیل هست، مطمئن باشید تا هفته آینده مشکلات و تکلیف خود با بورس را روشن خواهیم کرد.

وی ادامه داد: موضوع نقدینگی در واحدهای تولیدی یک موضوع مهمی است و فرصت کوتاهی برای بررسی دقیق می‌خواهم تا نظر و برنامه خود را بدهیم.

وی توضیح داد: طبق بخشنامه سران قوه، هیچ بانکی از بابت بدهی حق بستن واحدهای تولیدی را ندارد و هیچ‌کسی نیز نمی‌تواند جلوی ثبت سفارش واحدهای کوچک را به خاطر بدهی بگیرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تائید اینکه واحدهای تولیدی فروش خودشان را به صورت ارز انجام دهند و اجازه ندهند خارجی‌ها با ریال از ما خریداری کنند و به دلار بفروشند، گفت: ما در کشور به اسکناس دلار احتیاج داریم به طوریکه دولت بازار ثانویه ایجاد کرده تا هر شخص حقوقی و حقیقی بتواند دلار آورده و بفروشد تا حمایت از منافع ملی انجام گیرد.

رئیس اتاق بازرگانی تبریز نيز در اين نشست، با بیان اینکه تحولات نرخ ارز واحدهای تولیدی را زمین‌گیر کرده است گفت: متاسفانه مواد اولیه پتروشیمی را با نرخ دولتی تحویل می‌گیرند ولی با قیمت‌های چند برابر آن را تحویل می‌دهند.

صمد حسن‌زاده با بیان اینکه یادگارهای دوران مسوولیت آقای نجفی در پست شهرداری تبریز همچنان باقی است، گفت: ما همیشه از اقدامات و فعالیت آقای نجفی قدردان بوده و از وقتی وی از این پست رفته همه می‌بینیم که جریان‌های عمرانی عملاً در شهر خوابیده است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی تبریز با اشاره به تاثیر واردات به دنبال تحولات نرخ ارز بیان کرد: این موضوع بنا به اهمیت تشکیل شده ولی مشکلات به قدری زیاد است که واحدهای تولیدی متوقف شده و برخی از آنها با مشکل ترخیص کالا روبه رو هستند و گاها موضوع تامین مواد اولیه و خودداری از تحویل این مواد به واحدهای تولیدی باعث مشکلاتی شده است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی تبریز تاکید کرد: واحدهای تولیدی به حمایت نقدینگی نیازمندند و از دولت مطالبه این موضوع را داریم.

تاريخ: 1397/05/20  | ساعت: ٠٨:٤٢ | شناسه: ١٠٩٠ | تعداد نمايش: 113

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج