اخبار > بهره برداري از اولين نيروگاه خورشيدي توسط شرکت شهركهای صنعتي آذربايجان شرقی در سطح شهرک ها و نواحی صنعتی استان
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

بهره برداري از اولين نيروگاه خورشيدي توسط شرکت شهركهای صنعتي آذربايجان شرقی در سطح شهرک ها و نواحی صنعتی استان

در راستای فرهنگ سازی و ترویج استفاده از منابع تجدید پذیر انرژی، اولين نیروگاه‌ خورشیدی 5 کیلوواتی شهركها و نواحي صنعتي استان نصب شده در ساختمان مركز فناوري كسب و كار شهرك صنعتي شهيد سليمي به شبكه برق شهرك صنعتي وصل شد و به بهره برداري رسيد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي آذربايجان شرقي سهراب فيض زاده نايب رييس هيات مديره شركت شهركهاي صنعتي آذربايجان شرقي، صبح امروز(شنبه) در جمع خبرنگاران گفت: نیروگاه‌ خورشیدی ساختمان مركز فناوري كسب و كار شهرك صنعتي شهيد سليمي با ظرفیت 5 کیلووات از نوع خورشیدی متصل به شبکه می‌باشد که بعنوان نيروگاه كوچك و در محوطه‌ پشت بام ساختمان كسب و كار شهرك صنعتي شهيد سليمي در مدت زمان 3 ماه با صرف حدود 600 ميليون ریال طراحی و اجرا شده است.

وي افزود :این نیروگاه با رعایت تمام اصول فنی و استانداردهای مرتبط و با سازه‌ تمام گالوانیزه توسط تبدیل‌کننده‌ مجزا به شبکه‌ داخلی شهرك صنعتي شهيد سليمي وصل شده است .

معاون فني شركت شهركهاي صنعتي استان افزود: این پروژه پیرو مصوبه هیأت محترم وزیران در خصوص تامین حداقل ۲۰ درصد برق مصرفی ادارات از انرژی های تجدید پذیر تعریف و اجرا شده است .

شهرك صنعتي شهيد سليمي با مساحت 1006.91 هكتار بزرگترين شهرك صنعتي به بهره برداري رسيده شمالغرب كشور مي باشد كه در 30 كيلومتري مركز استان(تبريز) واقع شده است.

تاريخ: 1399/04/07  | ساعت: ١٣:٠٤ | شناسه: ١٠٦٣٤ | تعداد نمايش: 74

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج